Vēsture

Adven Group Latvijas enerģētikas tirgū ienāca 2018. gada vasarā, dibinot uzņēmumu Adven Latvia un iegādājoties centralizētos siltumapgādes uzņēmumus Valmierā un Cēsīs. 

Adven nodrošina centralizēto siltumapgādi vairāk nekā 83 siltumapgādes tīkliem Somijā, Zviedrijā un Igaunijā. Iegādājoties uzņēmumus Latvijā, Adven vēlas veidot spēcīgu platformu turpmākai izaugsmei šajā tirgū. 

Patlaban uzņēmumam pieder 100% SIA ‘’Cēsu siltumtīkli’’ un 52,15% AS ‘’Valmieras enerģija’’ akciju, otrs ‘’Valmieras enerģijas’’ akcionārs ir Valmieras pilsētas pašvaldība. 

Saskaņā ar Adven biznesa modeli uzņēmumiem, kuri darbojas ražošanas jomā, nav nepieciešams papildus fokusēties uz enerģijas ražošanu un pārvaldīšanu – šo pakalpojumu var veiksmīgi nodrošināt ārpakalpojumu sniedzējs. Adven uzskata, ka katram ir jākoncentrējas uz savu pamatdarbību, savukārt enerģijas ražošana ir Adven kompetence. 

Adven uzsāka darbību Somijā 1982. gadā kā daļa no Neste Oy. 1985. gadā tika nodalīts siltumapgādes pakalpojums, izveidojot Neste Lämpö Oy. Neste un ‘’IVO’’ apvienošanās rezultātā pieaugošais pakalpojuma apjoms tika integrēts Fortum, kļūstot par daļu no siltumapgādes nodaļas, tādā veidā turpinot augt un attīstīties par vēl spēcīgāku visaptveroši pielāgotu energoapgādes risinājumu sniedzēju. 2012. gada sākumā Fortum, kas tobrīd darbojās ar nosaukumu Fortum Energiaratkaisut, pārdeva biznesu uzņēmumam EQT Infrastructure Fund. 

2012. gada aprīlī Somijas un Igaunijas biznesa vienības apvienoja spēkus, lai radītu Adven - Ziemeļvalstu vadošo klientu individuālo enerģijas risinājumu piegādātāju. No 2016. gada janvāra Adven īpašnieki ir  AMP Capital un Infracapital.