“Kotkamills” uzlabo ķīmisko rekuperāciju – risinājums, kas samazina slodzi videi par tūkstošiem tonnu

Papīra un kartona rūpnīca “Kotkamills” 2020. – 2021. gada mijā ieviesīs slēgta cikla risinājumu ķīmiskās rekuperācijas veicināšanai. Risinājums samazinās ķīmiskā skābekļa patēriņu notekūdeņu attīrīšanas iekārtās par aptuveni 20 procentiem un oglekļa dioksīda emisijas daudzumu par aptuveni 3500 tonnām gadā. Risinājumu ieviesīs Adven.

Jaunais projekts ir turpinājums uzņēmumu sadarbībai – iepriekš sniegtajam melnā atsārma (angļu: black liquor) iztvaikošanas pakalpojumam, kur Adven modernizē un atjauno “Kotkamills” iztvaicēšanas rūpnīcu par vienu no energoefektīvākajām rūpnīcām pasaulē. Adven rūpnīcā ieviesīs jaunu katlu smakojošo gāzu sadedzināšanai un sēra pārstrādes iekārtu.

“Mēs nepārtraukti attīstām savu ražošanu, lai arvien gudrāk izlietotu esošos resursus. Nepietiek tikai ar izejvielu efektīvu izmantošanu, bet ir arī svarīgi spēt efektīvāk izmantot ražošanas procesa blakusproduktus. Šāda veida projekti dod gandarījumu, jo papildus ieguvumiem no izmaksu puses, tiek arī mazināts vides piesārņojums,” skaidro “Kotkamills” finanšu direktors Petri Hirvonen.

“Kopā ar uzņēmumu “Kotkamills” vēlamies attīstīt Adven daudzpusīgā enerģijas un ūdens risinājumu piedāvājuma izmantošanu papīra un kartona rūpniecībā,” norāda Adven pārdošanas vadītājs Teemu Kivimäki. “Mūsu sekmīgā sadarbība pirmajā projektā un kopīgais nolūks veicināt vides aizsardzību bija faktori, kas sekmēja jauna līguma noslēgšanu,” Kivimäki piebilst.

Metanola sadedzināšana ražos tvaiku rūpnīcai

Adven melnā atsārma iztvaikošanas iekārta ļauj atgūt metanolu. Jaunā projekta ietvaros būs iespējams sadedzināt metanolu kopā ar ražotnes koncentrētajām smaku gāzēm, lai atgūtu tajā esošo enerģiju.

Dedzināšanas procesā radītais tvaiks samazinās ražotnes dabasgāzes patēriņu, kā rezultātā, pēc iepriekšējiem aprēķiniem, ražotnes CO2 emisijas daudzums samazināsies par 3500 tonnām gadā. Sadedzināšanas procesā radīto dūmgāzu sastāvā esošais sērs arī tiks atgūts, kas samazinās ražotnes nepieciešamību pēc ķimikāliju rezervēm.

Pateicoties jaunajam risinājumam, “Kotkamills” rūpnīcas notekūdeņu ķīmiskā skābekļa pieprasījums ievērojami samazināsies, tādējādi samazinot arī vides piesārņojumu. Rūpnīcas kopējais emisiju daudzums samazināsies un energoefektivitāte uzlabosies.

Papildus informācija:

Adven, Teemu Kivimäki, Pārdošanas vadītājs, tel. +358 40 561 5361, teemu.kivimaki@adven.com  

Kotkamills, Petri Hirvonen, Finanšu direktors, 040 571 0834, petri.hirvonen@kotkamills.com

 

Par Adven

Share