Cer iekarot Latvijas enerģētikas tirgu 

Pēc centralizētās siltumapgādes uzņēmumu iegādes Valmierā un Cēsīs Adven Group neizslēdz iespēju nākotnē iegādāties arī citus enerģijas ražošanas un izplatīšanas uzņēmumus Latvijā.

Fragments no intervijas www.db.lv

To intervijā DB norāda Adven Estonia un Adven Latvia izpilddirektors Urmo Heinams (Urmo Heinam). Viņš stāsta, ka šobrīd Adven Grouppieder 100% SIA Cēsu siltumtīkli un 52,15% AS Valmieras enerģija akciju. Ar ienākšanu Latvijas tirgū uzņēmums ir ļoti apmierināts, tāpēc ilgākā perspektīvā apsver iespēju attīstīt biznesu arī citos reģionos. Šogad Adven Groupiecerējusi turpināt darbu pie Valmieras jaunās katlumājas izbūves, kā arī Cēsu centralizētās siltumapgādes pārvades sistēmas infrastruktūras modernizācijas.

Kāpēc pieņemts lēmums iesaistīties Latvijas tirgū?

Paralēli jau uzsāktajam darbam Igaunijā mēs meklējam arvien jaunas iespējas paplašināt savu darbību arī citviet Baltijā. Manuprāt, priekšnosacījums labai ilgtermiņa sadarbībai pakalpojumu sniegšanā ir spēcīga vietējā komanda, tieši tāpēc Adven Group lēma par labu ienākšanai arī Latvijas enerģētikas tirgū, iegādājoties efektīvi strādājošus centralizētās siltumapgādes uzņēmumus Valmierā un Cēsīs, kā arī piesaistot profesionālus darbiniekus. Esam ļoti gandarīti par to sadarbību, kas mums pašlaik ir izveidojusies ar Valmieru un Cēsīm, jo šīs pilsētas ir ļoti ieinteresētas rast saviem iedzīvotājiem labākos risinājumus. Tā kā mūsu mērķis ir nodrošināt klientiem augstas kvalitātes pakalpojumus, sadarbība ar vietējām pašvaldībām ir izvērtusies ļoti patīkama.

Jāteic, ka Latvijā centralizētās siltumapgādes investīcijas vēl ir to agrīnajā stadijā, tāpēc mēs esam priecīgi, ka varam dalīties Igaunijā, Somijā un Zviedrijā gūtajā pieredzē, kas saistās gan ar atjaunojamās enerģijas (AER) īpatsvara palielināšanu un siltumapgādes tīklu atjaunošanu, gan ar efektivitātes paaugstināšanu. Tajā pašā laikā jāpiebilst, ka, lai arī Adven savu darbību Latvijā sācis ar centralizēto siltumapgādes uzņēmumu iegādi, uzņēmuma pamatbizness vairāk vērsts uz industriālajiem klientiem – jau sāktas sarunas arī ar dažiem rūpniecības uzņēmumiem, kas darbojas reģionā, lai sniegtu tiem iespējas izvēlēties efektīvākus enerģijas risinājumus.

Kādi ir Adven Group ilgtermiņa plāni Latvijā?

Mūsu galvenais mērķis ir īstenot vietējās komandas integrāciju mūsu ikdienas darba procesos, turpināt darbu pie Valmieras jaunās katlumājas izbūves, lai palielinātu biokurināmā īpatsvaru enerģijas ražošanas procesā, kā arī turpināt modernizēt Cēsu centralizētās siltumapgādes pārvades sistēmas infrastruktūru. Jāpiebilst, ka, attīstot industriālā biznesa modeļa attīstību Latvijā, esam sākuši sarunas arī ar dažiem rūpniecības uzņēmumiem, kas darbojas reģionā, lai sniegtu tiem iespējas izvēlēties efektīvākus enerģijas risinājumus. Ilgākā perspektīvā esam iecerējuši attīstīt līdzīgu biznesa modeli arī citos reģionos centralizētās siltumapgādes jomā, iegādājoties līdzīgus enerģijas ražošanas un izplatīšanas uzņēmumus, īpašu uzsvaru liekot uz sadarbību ar vietējiem ražošanas uzņēmumiem.

Vai mūsu uzņēmējiem ir aktuāli jūsu piedāvātie pakalpojumi, kas saistās ar enerģijas ražošanu un pārvaldīšanu?

Jebkuram, kas veiksmīgi darbojas ražošanas nozarē, nav jābūt tikpat veiksmīgam katlumājas būvniecībā, apkalpošanā un uzturēšanā, jo šo pakalpojumu iespējams ērti iegādāties. Uzskatu, ka ikvienam modernam, uz efektivitāti vērstam un videi draudzīgam uzņēmumam galvenā uzmanība būtu jāpievērš savai pamatdarbībai, bet enerģijas nodrošināšana jāuztic profesionāļiem. Projektējot tehniskos risinājumus un veicot tajos investīcijas, mēs vienmēr izvēlamies katram klientam piemērotāko tehnoloģiju, kas vienlaikus ir arī iespējami draudzīga apkārtējai videi. Klientiem Adven ir gan investors, gan ieguvumu nodrošinātājs. Mūsu interese ir veidot un veicināt abpusēji izdevīgu ilgtermiņa sadarbību ar klientu.

Visu rakstu Cer iekarot Latvijas tirgu lasiet 13. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Share