Adven palīdzēs paplašināties Zviedrijas granulu ražotājam

Uzņēmums “Fuelwood” sadarbībā ar Adven būvē moduļu granulu rūpnīcu Soderhamnā, Zviedrijā. Rūpnīca ir krietni kompaktāka un elastīgāka salīdzinot ar tradicionālajām granulu ražotnēm.

“Fuelwood” ir Zviedrijas uzņēmums ar bagātīgu pieredzi granulu ražošanā un tehnoloģijās. Uzņēmums nolēma Zviedrijā sākt izmantot inovatīvu moduļu granulu tehnoloģiju. Šīs tehnoloģijas pamatā ir Vācijas uzņēmuma “Rematec” risinājums. “Fuelwood” izvēlējās tieši Adven kā partneri, lai izveidotu un vadītu jauno rūpnīcu Soderhamnā.

Granulas tiks ražotas uz vietas no koksnes rūpniecības un kokzāģētavu izstrādājumiem. Adven uzbūvēs katlumāju ar jaudu 3 MW, žāvētāju ar jaudu 8 tonnas stundā, uzglabāšanas sistēmu un apakšstaciju enerģijas piegādei. Jaunā rūpnīca saražos aptuveni 70 tūkstošus tonnu granulu gadā.

Uzņēmuma “Fuelwood” pārstāvis Anders Muds (Anders Mood), izvēloties partneri, sacīja, ka izšķirošā nozīme bija Adven apņēmībai biznesā un tehniskajos jautājumos, kā arī elastīgums: “Adven ir spēcīgs spēlētājs enerģijas ražošanā un izplatīšanā Ziemeļvalstu un Baltijas reģionos. Mēs izvēlējāmies Adven, jo, papildus nozīmīgajiem ieguldījumiem enerģijas ražošanā, viņi parādīja arī dziļu izpratni par granulu ražošanas procesiem. Mēs nonācām pie ļoti laba risinājuma – Adven nodrošinās arī izejvielu žāvēšanu, kas ir nepieciešams process granulu ražošanā.”

Adven pārrobežu komanda turpina strādāt ar projektu un to vada Adven Igaunijas komanda. Kā norāda Adven Enerģijas Risinājumu eksperts Kevins Vahers (Kevin Vaher), abi uzņēmumi augstu novērtē videi draudzīgu attieksmi: “Mūsu mērķis ir samazināt oglekļa emisijas, kas rodas granulu ražošanas procesā. Veids, kā “Fuelwood” efektīvi izmantos rūpniecības nozares atlikumus, vienlaikus samazinot izejvielu transportēšanas attālumus, sakrīt ar mūsu izpratni par ilgtspējīgu biznesu. Esam ļoti priecīgi iesaistīties un dot ieguldījumu granulu rūpniecības attīstībā ar tehnoloģisku jauninājumu.”

Muds (Mood) saka, ka Soderhamnas rūpnīca ir tikai sākums: “Nākotnē mēs vēlamies paplašināt savu biznesu Zviedrijā. Kad, kur un kā ir pāragri teikt, bet mums ir mērķis.”

 

“Fuelwood”

Fuelwood Group AB ir Zviedrijas uzņēmums ar mērķi Zviedrijā attīstīt granulu ražotnes, kuru pamatā ir moduļu tehnoloģija. Šīs tehnoloģijas pamatā ir Vācijas uzņēmuma Rematec GmbH inovatīvais risinājums, kurā ražošanas vienības tiek uzstādītas kā moduļi, ļaujot elastīgi izvēlēties ražotņu atrašanās vietas, kā arī palielināt ražošanas jaudas.

 

Par Adven

Jaunumi

Share