“Kotkamills” uzlabo ķīmisko rekuperāciju – risinājums, kas samazina slodzi videi par tūkstošiem tonnu

Ziņas 2019-08-29

Papīra un kartona rūpnīca “Kotkamills” 2020. – 2021. gada mijā ieviesīs slēgta cikla risinājumu ķīmiskās rekuperācijas veicināšanai. Risinājums samazinās ķīmiskā skābekļa patēriņu notekūdeņu attīrīšanas iekārtās par aptuveni 20 procentiem un oglekļa dioksīda emisijas daudzumu par aptuveni 3500 tonnām gadā. Risinājumu ieviesīs Adven.

Adven palīdzēs paplašināties Zviedrijas granulu ražotājam

Ziņas 2019-08-05

Uzņēmums “Fuelwood” sadarbībā ar Adven būvē moduļu granulu rūpnīcu Soderhamnā, Zviedrijā. Rūpnīca ir krietni kompaktāka un elastīgāka salīdzinot ar tradicionālajām granulu ražotnēm.

Adven ieviesīs uz atjaunojamiem energoresursiem balstītu spēkstaciju uzņēmuma Terrafame jaunajā akumulatoru ķīmisko vielu ražošanas rūpnīcā

Ziņas 2019-07-22

Uzņēmumi Terrafame un Adven ir vienojušies par spēkstacijas, kuras pamatā ir atjaunojamie energoresursi, ieviešanu jaunajā Terrafame akumulatoru ķīmisko vielu ražošanas rūpnīcā, kas atrodas Sotkamo. Vienlaikus, sadarbība enerģētikas jomā starp abiem uzņēmumiem kļūs ciešāka, jo Adven turpmāk arī pilnīgi pārvaldīs rūpnīcas enerģijas patēriņu.

Siltumtrašu atjaunošana Cēsīs, Viestura un L. Paegles ielas rajonā

Ziņas 2019-07-04

Noslēdzoties apkures sezonai, Cēsīs tiek turpināti siltumtīklu pārbūves darbi, lai vecās kanāla tipa caurules tiktu nomainītas pret jaunām, rūpnieciski izolētām caurulēm.

Samazinās siltumenerģijas tarifi Cēsīs un Valmierā

Ziņas 2019-07-02

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apstiprinājusi uzņēmumu SIA “Cēsu siltumtīkli” un AS “Valmieras Enerģija” noteiktos (piedāvātos) siltumenerģijas tarifus, kas salīdzinot ar iepriekšējo gadu ir samazinājušies.

Kā LPTP prasības virza rūpniecības nozares uz ilgtspējīgāku darbību?

Ziņas 2019-06-26

Rūpniecības uzņēmumi vairāku iemeslu dēļ šodien izvēlas uzlabot savu enerģijas un ūdens apsaimniekošanas sistēmu. Viens no tā galvenajiem faktoriem ir jaunās prasības ar mērķi samazināt uzņēmuma darbības ietekmi uz vidi un klimatu. Šīs vadlīnijas ir apkopotas ar nosaukumu LPTP (labākie pieejamie tehniskie paņēmieni), kas nozīmē vienotas prasības emisijām no rūpniecības nozarēm Eiropas Savienībā.

Noteiktais (piedāvātais) siltumenerģijas gala tarifs, kas stāsies spēkā 2019. gada 1. jūlijā

Ziņas 2019-06-25

SIA "Cēsu siltumtīkli" 2019. gada 24. maijā iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas gala tarifu.

"Kādēļ gan, lai mēs iegādātos enerģiju kā pakalpojumu, ja esam apmierināti ar pašreizējo modeli?"

Ziņas 2019-06-20

Apspriežot uzņēmumu enerģijas jautājumus, mēs bieži saskaramies ar kļūdainiem apgalvojumiem un pieņēmumiem par enerģijas risinājumu izmantošanu. Bieži vien mēs sarunās dzirdam: «Mums ir labi, kā ir» un «Mēs vēlamies paši ražot savu enerģiju». Vai tas izklausās pazīstami? Varbūt jūs paši esat kādreiz ko tādu teikuši? Mēs esam apkopojuši dažus viedokļus, kurus visbiežāk dzirdam pārrunās!

Tirdzniecības centrs Skanssi lielākais Eiropā, kas energoapgādē izmanto ģeotermālo enerģiju

Ziņas 2019-05-23

2019. gada 9. maijā tirdzniecības centrs Turku pilsētas Skanssi rajonā kļuva teju enerģētiski neatkarīgs ar ģeotermālo enerģiju, nodrošinot tirdzniecības centra apsildi un dzesēšanu. Šāda tehnoloģiskā risinājuma ieviešana ļauj samazināt CO2 izmešus par 90%.

Siltumenerģija kā ārpakalpojums – izdevīgi gan pašvaldībai, gan iedzīvotājiem

Ziņas 2019-04-23

Daudzu pašvaldību enerģētikas uzņēmumi pašlaik meklē veidus, kā efektīvāk attīstīt centralizētās siltumapgādes sistēmu un klientu apkalpošanu atbilstoši pašvaldību iedzīvotāju vajadzībām. Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir deleģēt centralizētās siltumapgādes pakalpojumu ārpakalpojuma sniedzējam.